recepce@revitea.cz
608 882 172
Poliklinika Budějovická, Antala Staška 1670/80, 140 00 Praha 4
zelená budova, vchod č. 4, přízemí vpravo

KVALITNÍ CVIČEBNÍ POMŮCKY PODPOŘÍ ZDRAVÝ POHYB DĚTÍ

Dobře navržené a vyrobené cvičební pomůcky mohou pomoci k lepším výsledkům fyzioterapie u dětí. Ideální navíc je, pokud děti terapie baví a v ordinaci se cítí dobře. Výhody cvičebních pomůcek bObles pro fyzioterapii a ergoterapii představila našemu týmu Revitea na jednom z jeho pravidelných pracovních setkání paní Markéta Novotná, zástupkyně firmy CoolCity, která je jejich výhradním dovozcem do ČR.

Nápad dánské architektky

Cvičební pomůcky bObles vznikly díky nápadu dánské architektky Bolette Blædelové. Té se v roce 2006 narodil syn, a ona zjistila, že jí nevyhovují žádné cvičební pomcůky, které se tehdy daly pro děti sehnat. „Jejím cílem bylo poskytnout svým dětem co nejvíce pohybu v domácích podmínkách a ušetřit prostor tím, že každou pomůcku lze použít různými způsoby a směry“, vyprávěla na setkání  v Revitee paní Markéta Novotná. Architektka Bolette Blædelová tak se svou sestrou Louisou, která je designérkou, navrhly úplně nové pomůcky, které rozvíjejí dětskou motoriku a vybízejí svými barvami a tvary k hraní.

Jednotlivé modely jsou vlastně hračky, často představují nějaké zvířátko. Setkáte se tak například se slonem, koníkem nebo krokodýlem, ale třeba také s neposedným červíkem nebo se zvířátky do vany. Rozmanité hravé tvary děti vybízejí k pohybu, který je pro jejich tělo a vývin přínosný.

„S pomůckami lze zábavně posilovat svalový korzet, rozvíjet pohybové dovednosti, jako je lezení, kvalitní opření o dolní končetiny nebo pracovat na správném zapojení lopatek a posílení paží. Některé pomůcky také pomáhají stimulovat rovnováhu dítěte,“ říká fyzioterapeutka Revitey Mgr. Zuzana Rybová. Balancování si zaměstnanci Revitey koneckonců vyzkoušeli na vlastní kůži.

„Pomůcky získávají svou oblibu i v mateřských a základních školách,“ uvedla zástupkyně dovozce pomůcek bObles Markéta Novotná, což dokládají i videa a obrázky na facebookovém profilu firmy CoolCity. „Jejich výhodou je nosnost až 100 kilogramů, což dává možnost použití i dospělými,“ dodává Markéta Novotná. Tím, že se do cvičení zapojí i další členové rodiny, se dítě k používání pomůcek a k pohybu motivuje.

Hraní je součástí úspěšné fyzioterapie u dětí

„I u nás v rehabilitačním centru Revitea vedeme cvičení velmi často formou hry. Terapie předškolních dětí nesmí být nepříjemná. Cvičení pomocí her, fantazie a dovádění tak nedělá radost jen dítěti, ale také terapeutovi a rodičům,“ říká vedoucí lékař centra Revitea, MUDr. Peter Wágner.

Dětská fyzioterapie je jednou ze specializací rehabilitačního centra Revitea. Při lékařském vyšetření identifikujeme případné problémy a doporučíme vhodnou terapii. Fyzioterapeuti centra Revitea pak nabízí řadu metod, které lze u dětí aplikovat a mohou pomoci právě také s výběrem vhodných cvičebních pomůcek. Máte-li dotazy k tomuto tématu, můžete se na nás obrátit na Poliklinice Budějovická nebo na emailu dotazy@revitea.cz.

David Koubek

Poliklinika Budějovická
Antala Staška 1670/80
140 00 Praha 4
zelená budova, přízemí vpravo
608 882 172
recepce@revitea.cz