recepce@revitea.cz
608 882 172
Poliklinika Budějovická, Antala Staška 1670/80, 140 00 Praha 4
zelená budova, vchod č. 4, přízemí vpravo

ULTRASONOGRAFICKÉ VYŠETŘENÍ

 

Ultrasonografické vyšetření je v medicíně běžně používanou diagnostickou metodou, do portfolia moderní české rehabilitace se však na rozdíl od zahraničí probojovala až relativně nedávno. V oblasti rehabilitace se postupně stala neocenitelným pomocníkem a v některých oblastech i suverénně nahradila jiné vyšetřovací metody.

Ultrasonografické vyšetření je relativně rychlé, bezpečné a neinvazivní vyšetření, při kterém lékař přikládá vyšetřovací sondu na povrch těla a za pomocí různého šíření ultrazvukové vlny ze sondy v jednotlivých vrstvách tkání dostává na vyšetřovacím monitoru podrobnější obraz o možné příčině potíží pacienta. V diagnostice pohybových potíží tak můžeme ozřejmit stav šlach, kloubů a vazů, ale i povrchu kostěných struktur, dozvíme se více i o případně nadbytečné kolekci tekutiny.

Další nespornou výhodou této metody je možnost aplikace léčebné látky (při injekci, nebo obstřiku) zacílením pod kontrolou sonografického přístroje. Při tomto typu ošetření lékař přesně vidí na vyšetřovacím monitoru, kde a v jaké vrstvě tkáně se nachází, injekce se tak stávají bezpečnější, účinnější a efektivnější.

Ultrasonografické vyšetření je v našem zařízení pokryto zdravotním pojištěním u většiny zdravotních pojišťoven, našim cílem je ho však poskytnout u všech. O aktuálním stavu se dozvíte více u svého ošetřujícího lékaře našeho centra.

Poliklinika Budějovická
Antala Staška 1670/80
140 00 Praha 4
zelená budova, přízemí vpravo
608 882 172
recepce@revitea.cz