recepce@revitea.cz
608 882 172
Poliklinika Budějovická, Antala Staška 1670/80, 140 00 Praha 4
zelená budova, vchod č. 4, přízemí vpravo

MUDr. Alexandra DLOUHÁ MARŠÁLKOVÁ

Alexandra Maršálková Dlouhá

Od malička jsem toužila stát se lékařkou. Proto studium lékařské fakulty, konkrétně 1. LF UK, byla jasná volba. Nejpřínosnější částí studia byla nejspíš stáž v Bordeaux, kde jsem měla možnost působit na interních lůžkových odděleních. Během této doby jsem se rozhodla, že budu pokračovat v intenzivní medicíně. Proto jsem po ukončení studia v roce 2009 nastoupila na oddělení anesteziologie a resuscitace VFN. Díky tomu jsem se dostala na většinu pracovišť fakultní nemocnice včetně Gynekologicko-porodnické kliniky 1. LF UK a VFN.

Postupem času jsem začala čím dál silněji vnímat, že se potkávám jen s pacienty na začátku léčby v akutním stavu, a nikdy pak už nezjistím, zda se vyléčí a jaká je jejich kvalita života. Rozhodla jsem se tedy změnit specializaci. I díky mé lásce ke sportu jsem zamířila do oboru rehabilitační a fyzikální medicína.

První zkušenosti v oboru jsem získala na oddělení lůžkové rehabilitace Vítkovické nemocnice v Ostravě. Pak jsem nastoupila na Kliniku rehabilitačního lékařství VFN v Praze, kde jsem se blíže seznámila s péčí o pacienty s poškozením mozku.

V roce 2016 se mi narodila první dcera a už během rodičovské dovolené jsem začala pracovat v Centru pohybové medicíny Pavla Koláře. Na tomto pracovišti pracuji doposud. Právě zde jsem měla možnost rozšířit si znalosti a praktické dovednosti v oboru rehabilitační a fyzikální medicíny. Potkávám se s pacienty s ortopedickými, neurologickými, revmatologickými, interními a dalšími diagnózami. Mám možnost pečovat i o vrcholové sportovce. Věnuji se sonografické diagnostice pohybového aparátu a provádím také ultrazvukem navigované obstřiky kloubů, měkkých tkání a páteře.

Po narození druhé dcery jsem se začala hlouběji zajímat o gynekologickou  problematiku. Gynekologická a urogynekologická rehabilitace spojuje širokou škálu diagnóz s různorodými klinickými nálezy a příznaky, proto i následná terapie je velmi specifická. Obor rehabilitační a fyzikální medicíny zde má své významné a nezastupitelné místo.

Domluvím se anglicky, francouzsky a částečně rusky. Svůj volný čas věnuji rodině a sportu.

Vzdělání

  • Atestace v oboru rehabilitační a fyzikální medicíny (2022)
  • První lékařská fakulta Univerzity Karlovy (2009)

Odborné kurzy

  • Nutriční specialista
  • Manuální a myoskeletální medicína
  • Fyzikální terapie
  • Kurz neurofyziologie a rehabilitace v neurologii
  • Dynamická neuromuskulární stabilizace
  • Kinesiotaping
  • Škola zad
  • Praktický kurz sonografie pohybového aparátu horní a dolní končetina
Poliklinika Budějovická
Antala Staška 1670/80
140 00 Praha 4
zelená budova, přízemí vpravo
608 882 172
recepce@revitea.cz