recepce@revitea.cz
608 882 172
Poliklinika Budějovická, Antala Staška 1670/80, 140 00 Praha 4
zelená budova, vchod č. 4, přízemí vpravo

NAŠE SLUŽBY

LÉKAŘSKÉ VYŠETŘENÍ

Lékařské vyšetření v našem zařízení zajišťuje rehabilitační lékař. Po vyslechnutí anamnestických údajů od pacienta následuje zhodnocení přinesené dokumentace a klinické vyšetření pacienta. Rehabilitační lékař následně provede ošetření pacienta myoskeletálním zásahem a zaučí pacienta v ergonomických zásadách. Potíže pacienta zpravidla vyžadují ošetření a terapii fyzioterapeutem, proto rehabilitační lékař navrhne individuální rehabilitační program.
VÍCE INFORMACÍ

FYZIOTERAPIE KOJENCŮ/BATOLAT

Už v prvních týdnech a měsících života miminka se budují pohybové vzorce, které bude používat celý život. Proto je dobré ohlídat, aby tyto základní stavební kameny motoriky byly co nejkvalitnější a umožnily v budoucnu pestrý a bezbolestný pohyb. Neplatí, že dítě časem z problému vyroste. Naopak velmi často se problém prohlubuje nebo přesouvá jinam.
VÍCE INFORMACÍ

FYZIOTERAPIE DĚTÍ

Zcela nezaměnitelné místo zaujímá v naší ambulanci právě dětská rehabilitace. Jsme si vědomi důležitosti časné diagnostiky, odborné individuální péče a rovněž klademe důraz i na následnou prevenci.
VÍCE INFORMACÍ

FYZIOTERAPIE DOSPĚLÝCH

V našem centru se zaměřujeme na diagnostiku a terapii ortopedických, neurologických a vybraných gynekologických diagnóz. Právě při léčbě akutních i chronických bolestivých stavů stejně tak i u stavů poúrazových či pooperačních má fyzioterapie zásadní význam.
VÍCE INFORMACÍ

GYNEKOLOGICKÁ FYZIOTERAPIE

Gynekologická fyzioterapie je moderním trendem v rehabilitaci, který zatím není v běžných rehabilitacích standardně poskytován. Fyzioterapie má však svoji úlohu i v tomto oboru, a to jak v léčbě, tak i v prevenci. Cíleným ovlivněním funkce pohybové soustavy dokážeme upravit, zmírnit nebo zcela odstranit gynekologické a urologické obtíže nebo obtíže spojené s těhotenstvím či v poporodním období. 
VÍCE INFORMACÍ

TĚHOTENSKÁ FYZIOTERAPIE

Tato terapie je vhodná pro klientky, které chtějí připravit své tělo na změny související s těhotenstvím a předejít vzniku možných obtíží s pohybovým aparátem, pochopit změny těla v těhotenství, naučit se ulevit si a období těhotenství si užít, připravit své tělo po funkční stránce na porod, naučit se správně dýchat a najít pro sebe optimální pohybovou aktivitu v období těhotenství, cítit se ve svém těle komfortně a podpořit vnímání sebe sama.
VÍCE INFORMACÍ

FYZIKÁLNÍ TERAPIE

Provádíme různé druhy fyzikální terapie pro odstranění bolesti zad, svalů, kloubů, šlach a léčbu poúrazových stavů.
VÍCE INFORMACÍ

HILTERAPIA®

Hilterapia® je bezbolestná terapie pomocí vysokointenzivního laserového paprsku. Jde o praxí osvědčenou metodu, přinášející okamžité výsledky. Tento druh fototerapie (světloterapie) využívá vlnovou délku 1064nm a vysokou intenzitu záření (více než 15.000 W/cm2). To je hlavní rozdíl oproti běžným laserům, běžně používaných k ošetření pohybového aparátu.
VÍCE INFORMACÍ

TEJPOVÁNÍ

Tejpování neboli kinesiotaping je moderní technikou, při které se lepí elastické pásky přímo na kůži. Nalepením kinesiotapu na postižené místo aktivujeme reflexní odpověď organismu s cílem odstranit patologické změny a umožníme tak tělu návrat ke správné funkci.
VÍCE INFORMACÍ

ULTRASONOGRAFICKÉ VYŠETŘENÍ

Ultrasonografické vyšetření je relativně rychlé, bezpečné a neinvazivní vyšetření, při kterém lékař přikládá vyšetřovací sondu na povrch těla a za pomocí různého šíření ultrazvukové vlny ze sondy v jednotlivých vrstvách tkání dostává na vyšetřovacím monitoru podrobnější obraz o možné příčině potíží pacienta.
VÍCE INFORMACÍ

AKUPUNKTURA

Akupunktura je celosvětově rozšířenou metodou, která vychází z tradiční čínské medicíny. Ta věří, že tělem koluje životní energie, tzv. "čchi", které může být na některých drahách přebytek či nedostatek a může být zablokován její tok. Tímto vzniká v těle nerovnováha, která se může projevit jako nejrůznější obtíž, bolest nebo se stav rozvine až v nemoc.
VÍCE INFORMACÍ

FYZIOCVIČENÍ – FUNKČNÍ TRÉNINK

Pohyb a pohybová aktivita jsou nedílnou součástí zdravého životního stylu. Během života si vytváříme pohybové návyky a stereotypy, které často nejsou našemu tělu prospěšné. Sedavé zaměstnání, nízká pohybová aktivita a vysoký příjem kalorií vytváří mnoho zdravotních problémů, které komplikují život a radost z něho. Prvním základním předpokladem je najít motivaci a snahu tento životní styl změnit.
VÍCE INFORMACÍ

SPORTOVNÍ A RELAXAČNÍ MASÁŽ

Fyzioterapii je vhodné doplnit masážemi, které uvolňují blokády různých částí těla. Správně provedená masáž ulevuje od chronických i akutních obtíží, jako jsou bolesti hlavy, zad, kloubů a svalů. Současně přispívá k regeneraci celého těla včetně psychiky. Využíváme celou řadu masážních technik, které kombinujeme navzájem s cílem odstranění konkrétního zdravotního problému.
VÍCE INFORMACÍ

REVITEA DOPORUČUJE

Pacienti se nás často ptají na různé doplňky stravy či jiné produkty, které jim mohou pomoci při potížích, se kterými naše rehabilitační centrum navštívili. Na základě dobrých zkušeností a pozitivních reakcí našich pacientů doporučujeme několik produktů, které jsou též k dispozici k zakoupení na naší recepci.
VÍCE INFORMACÍ
Poliklinika Budějovická
Antala Staška 1670/80
140 00 Praha 4
zelená budova, přízemí vpravo
608 882 172
recepce@revitea.cz