recepce@revitea.cz
608 882 172
Poliklinika Budějovická, Antala Staška 1670/80, 140 00 Praha 4
zelená budova, vchod č. 4, přízemí vpravo

VÁNOČNÍ DÁREK PRO NEZISKOVKU

I letos jsme se rozhodli, že místo vzájemného obdarování se vánočními dárky, věnujeme finanční příspěvek na dobrou věc. Naši zaměstnanci jsou báječní a srdeční, a tak se nám podařilo dát dohromady příspěvek ve výši 6.000 Kč, což je skoro dvojnásobek loňské částky. 

Pro tento rok jsme vybrali spolek Caballinus, jehož zakladatelkou je fyzioterapeutka Mgr. Tereza Honců. Tento spolek jsme si nevybrali náhodou – i tento spolek v rámci nepříznivé epidemiologické situaci výrazně finančně utrpěl. Tereza navíc byla v roce 2020 součástí i našeho týmu fyzioterapeutů a věnovala se u nás miminkům či předškolním dětem s neideálním psychomotorickým vývojem.

Hlavní činností spolku Caballinus je provozování hipoterapie, tj. léčebné metody pomáhající po fyzické i psychické stránce znevýhodněným dětem, jejímž hlavním stimulem a rehabilitačním  prvkem je pohyb koně, resp. jeho hřbetu v kroku, jež je velmi podobný lidské chůzi. Cílem je ovlivnění psychomotorického vývoje dítěte tak, že je schopno maximálně využít motorických dovedností v rámci svého postižení. Tím se zvyšuje jeho integrace mezi zdravé děti. Caballinus poskytuje péči nejen miminkům či větším dětem, ale i seniorům v paliativní péči v rámci kontaktní terapie.

Díky epidemiologické situaci byl Caballinus na jaře i na podzim v stop stav provozu. Přestože si uvědomujeme, že náš příspěvek je jen kapkou v moři, pevně věříme, že díky pomoci i ostatních dárců se Terezce a jejímu “hipo” týmu podaří touto složitou situací proplout a pevně zakotvit, aby mohli realizovat naplánované aktivity a věnovat se jejich klientům.

Chcete-li přispět i Vy, podívejte se na https://www.darujme.cz/projekt/1203709.

Držíme palce a přejeme hodně energie, dostatek příznivců a spokojených klientů v roce 2021🙏

zaměstnanci Revitea

 

Poliklinika Budějovická
Antala Staška 1670/80
140 00 Praha 4
zelená budova, přízemí vpravo
608 882 172
recepce@revitea.cz