recepce@revitea.cz
608 882 172
Poliklinika Budějovická, Antala Staška 1670/80, 140 00 Praha 4
zelená budova, vchod č. 4, přízemí vpravo

Revitea přispěje na fyzioterapii nastávajícím maminkám v těžké situaci

V rámci dobročinných aktivit přispěje tým Revitea na fyzioterapii několika vybraným těhotným ženám. Nastávajícím maminkám s nelehkým životním osudem uhradíme platby za přídavnou fyzioterapeutickou péči, která umožňuje účinně rozšířit terapii hrazenou ze zdravotního pojištění, a pokryjeme také administrativní poplatek.

Každým rokem před Vánoci v našem kolektivu debatujeme o tom, koho a jakým způsobem podpořit. Letos jsme se kromě sbírky pro charitativní projekt Šatník rozhodli složit se právě na pomoc nastávajícím maminkám v nelehké finanční situaci, tedy například samoživitelkám.

Tento dobročinný projekt vychází z myšlenky, kterou prosazujeme celých sedm let existence centra Revitea: propojení péče o těhotné ženy s fyzioterapií kojenců i větších dětí.

Fyzioterapie pomůže před porodem, při něm i poté

Ženám může v jejich těhotenství fyzioterapie značně pomoci. Dokážeme zmírnit bolestivé stavy pohybového aparátu, nastavit správné držení těla a eliminovat diskomfort v oblasti pánve.

Těhotné ženy se u nás naučí pracovat se svým vlastním tělem, lépe dýchat, lépe stát, zkvalitnit aktivitu břišních svalů a svalů pánevní dna. To vše je důležité pro hladký průběh těhotenství, pro přípravu k porodu, ale také pro poporodních komplikací, mezi které patří například inkontinence, diastáza břišních svalů či poranění porodních cest. V průběhu těhotenství pomáhají nejrůznější metody a speciální techniky, které naše fyzioterapeutky provádějí – kromě aktivního cvičení, měkkých technik a mobilizací například šátkování nebo tejpování.

Pomocí s obtížemi v těhotenství to ale nekončí. Jsme připraveni postarat se po narození i o vašeho potomka, což je další z užších specializací našeho rehabilitačního centra. Součástí péče o děti je komplexní posouzení jejich pohybového vývoje a následná léčba zjištěných potíží.

MUDr. Peter Wágner, vedoucí lékař Revitea

Pokud jste nastávající maminkou-samoživitelkou nebo se nacházíte v jinak složité životní situaci. a máte zájem o naši pomoc, napište nám na krupnikova@revitea.cz a popište svůj příběh i zdravotní potíže. Náš tým žádosti posoudí a vybere čtyři ženy podle toho, kterým z nich dovedeme nejlépe pomoci. Pokud takovou ženu máte v okolí, dejte jí o našem projektu vědět.

Poliklinika Budějovická
Antala Staška 1670/80
140 00 Praha 4
zelená budova, přízemí vpravo
608 882 172
recepce@revitea.cz