recepce@revitea.cz
608 882 172
Poliklinika Budějovická, Antala Staška 1670/80, 140 00 Praha 4
zelená budova, vchod č. 4, přízemí vpravo

PŘEDSTAVUJEME BC. KLÁRU ZAKUCIA

Náš fyzio tým doplnila doplnila kolegyňka Bc. Klára Zakucia. A co nám o sobě prozradila?

 

Čím Vás fyzioterapie oslovila a jak jste se dostala k jejímu studiu?

Ke studiu mě přivedlo vlastní hledání kvůli obtížím s bolestí kolen ze sportu (akrobatický rokenrol). Nikdo si s tím nevěděl rady. Začala jsem proto pátrat. Odpověď jsem našla právě ve fyzioterapii, která mě nadchla natolik, že jsem ji šla následně studovat.

Máte nějakého guru, někoho, kdo vás ve studiu fyzioterapie a prohlubování znalostí inspiroval?

Během studia mě inspiroval mimo jiné pan Petr Bitnar, a to svým přístupem k pacientovi a vlastně k celému životu. Zároveň mě navedl k individuálnímu pohledu na člověka a hledání souvislostí tam, kde by je člověk nečekal.

Na jaké problémy se zaměřujete a co vás na této specializaci zajímá?

Zaměřuji se na fyzioterapii miminek a na fyzioterapii gynekologických obtíží. U miminek mě fascinuje jejich vývoj, od kterého bychom se mohli hodně učit i v dospělosti a jejich krásná reaktibilita. U gynekologických obtíží mě zajímá jejich provázanost: mezi pohybovým aparátem, viscerální problematikou (funkce orgánů) a zároveň psychikou pacientky.

Práce fyzioterapeuta je náročná, nebolí vás někdy záda? Jak relaxujete?

Během práce občas cítím přetížení různých částí těla, ale nakonec také hlavy a různých myšlenek, které se vám v ní při práci honí. Relaxuji buď aktivně sportem všeho druhu (jóga, squash, běh, kolo, výlety s pejskem) či pasivně v sauně nebo u dobrého filmu či knihy.

Proč pracujete v Revitea?

Revitea je zařízení, které se zajímá o své pacienty nebo chcete-li klienty a záleží mu i na svých zaměstnancích. Podporuje náš pracovní rozvoj a nastavuje pracovní prostředí tak, abychom mohli vést terapie v co nejlepší kvalitě. Zároveň se snaží o propojení fyzioterapie s ostatními složkami zdravotnictví (s lékaři, psychology…), aby byla celková péče komplexní. A důležitý je také výborný kolektiv, který se podporuje a navzájem si předává znalosti nejenom z fyzioterapie.

 

 

Poliklinika Budějovická
Antala Staška 1670/80
140 00 Praha 4
zelená budova, přízemí vpravo
608 882 172
recepce@revitea.cz