recepce@revitea.cz
608 882 172
Poliklinika Budějovická, Antala Staška 1670/80, 140 00 Praha 4
zelená budova, vchod č. 4, přízemí vpravo

Bc. Veronika ZÍDKOVÁ

Bakalářský stupeň fyzioterapie jsem vystudovala na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy v Praze. V současné době dokončuji magisterské studium na fakultě tělesné výchovy a sportu UK a diplomovou práci píši na téma: „Využití fyzioterapie u žen s endometriózou“. Toto téma mě přimělo se zajímat o gynekologickou problematiku, což je úžasný a krásný směr ve fyzioterapii. Přináší mi radost pomáhat ženám, ať už při potížích s otěhotněním, problémech v těhotenství, po porodu či při močové inkontinenci a dalších obtížích spojených s oblastí pánve.

Zkušenosti jsem získávala na různých ambulantních pracovištích zabývajících se zejména komplexním přístupem, který uplatňuji v terapii. Neomezuji se pouze na místo bolesti či problému, ale snažím se najít místo vzniku a jejich primární příčinu. Mým cílem je ukázat pacientovi cestu k uzdravení pomocí vhodných postupů a cvičení, kdy nejdůležitější součástí léčebného procesu je aktivní přístup pacienta v terapii.

Fyzioterapeutické techniky a přístupy práce s tělem kombinuji s ohledem na konkrétní potíže jednotlivých žen. Zejména u žen s močovou inkontinencí či prolapsem pánevních orgánů využívám Rehaspring konceptu dysfunkce pánevního dna. U žen, kterým se nedaří otěhotnět či je trápí obtíže v oblasti pánve využívám mimo jiné již známou a osvědčenou metodu Ludmily Mojžíšové. V současné době se vzdělávám ve viscerální terapii, při které se pomocí jemných tlaků a tahů pracuje s nastavením vnitřních orgánů. K budoucím a novopečeným maminkám přistupuji podle konceptu fyzioterapie funkce a dále využívám prvky z konceptu DNS dle prof. Koláře, Spiraldynamik, senzomotorického cvičení a jógy.

Zajímá mě také propojení s dalšími příbuznými obory jako je psychosomatika, dietoterapie, čínská medicína a mým koníčkem je fytoterapie. Volný čas trávím nejraději v přírodě při túře s krosnou na zádech nebo s košíkem v ruce při sběru bylinek.

 

Vzdělání

  • Magisterské studium fyzioterapie, Fakulta tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy (2017-současnost)
  • Bakalářské studium fyzioterapie, Univerzita Karlova v Praze, 1. lékařská fakulta (2013-2016)

 

Odborné kurzy

  • Fyzioterapie u dysfunkce pánevního dna a inkontinence (Rehaspring koncept - PhDr. Ingrid Palaščáková Špringrová, Ph.D.)
  • Rehabilitační léčba některých druhů ženské funkční sterility metodou Ludmily Mojžíšové (Věra Jedličková)
  • 3x3 pánevní dno – Tajemství pánevního dna I. A II. (Renata Sahani)
  • Forma, funkce, facilitace (Mgr. Eva Pospíšilová)
  • Fyzioterapie funkce u těhotných žen a žen po porodu (Mgr. Marika Bajerová)
  • Viscerální terapie I. (Mgr. Alena Zapletalová)
Poliklinika Budějovická
Antala Staška 1670/80
140 00 Praha 4
zelená budova, přízemí vpravo
608 882 172
recepce@revitea.cz