recepce@revitea.cz
608 882 172
Poliklinika Budějovická, Antala Staška 1670/80, 140 00 Praha 4
zelená budova, vchod č. 4, přízemí vpravo

JÓGA JDE S NAŠÍ FYZIOTERAPIÍ DOBŘE DOHROMADY

V našem rehabilitačním centru se můžete setkat i s prvky jógy. Klasika se tak v našem pojetí dobře snoubí s prastarou tradicí. Fyzioterapeutické přístupy někdy obohacujeme o tradiční jógové pozice nebo dechové techniky. Hned několik terapeutů z Revitea letos absolvovalo „fyziojógový“ kurz, zaměřený právě na toto propojení.

Při provádění pozic (zvaných ásany) využíváme pomůcek jako jsou cihličky, jógové pásky nebo válce. Soubor pomůcek uplatňuje hlavně takzvaná iyengar jóga, která je jedním z nejvíce terapeuticky propracovaných druhů jógových cvičení. Nejenže díky tomu budete cviky kvalitně provádět, ale cvičení vás také může takzvaně „chytit“ a být pro vás nejen námahou, ale také zábavou.

Jóga sama o sobě je velice pestrá a existuje mnoho jejích pojetí a přístupů. Základem je ale vždy propojení těla a ducha. Pro úspěšnou fyzioterapii je přitom uvědomění si vlastního těla velmi důležité.

Zvláště při dnešním sedavém způsobu života a často jednostrannou zátěží bývá toto spojení jógy s klasickou fyzioterapií velmi prospěšné, obzvláště pokud jsou vám pozice přímo „ušity na míru“.

Jaké jsou konkrétní přínosy jógy?

  • Protahuje svaly a zásadně zlepšuje celkovou flexibilitu
  • Umožňuje posílení hlubokého svalstva včetně svalů pánevního dna.
  • Zlepšuje schopnost vnímat vlastní tělo.
  • Navozuje klidnou mysl a psychickou vyrovnanost.
  • Příznivě ovlivňuje funkci jednotlivých orgánů.
  • Kompenzuje (napravuje) nezdravé vlivy zaměstnání.

 

Vaše Revitea

Poliklinika Budějovická
Antala Staška 1670/80
140 00 Praha 4
zelená budova, přízemí vpravo
608 882 172
recepce@revitea.cz