recepce@revitea.cz
608 882 172
Poliklinika Budějovická, Antala Staška 1670/80, 140 00 Praha 4
zelená budova, vchod č. 4, přízemí vpravo

GYNEKOLOGICKÁ FYZIOTERAPIE BY MOHLA POMOCI LÉČIT NEPLODNOST U ONKOLOGICKÝCH DIAGNÓZ

Cílená fyzioterapie může pomoci ve speciální léčbě neplodnosti po chemoterapiích a radioterapiích. Tyto onkologické metody musí bohužel někdy podstupovat i ženy v mladém věku, ještě před tím, než stihnou založit rodinu.

Chemoterapie a ozařování sice na jedné straně značně zvyšují úspěšnost léčby zhoubných nádorových onemocnění, na druhé straně však mohou u pacientek poškodit reprodukční funkce.   

Lékaři proto začali zkoušet novou metodu. Z vaječníku se odebere část tkáně, po dobu onkologické léčby se uchová zmrazená a po jejím ukončení se transplantuje zpět do těla.

V této závěrečné fázi bychom dle našeho přesvědčení mohli pomoci i naší péčí – konkrétně speciální gynekologickou fyzioterapií. Její metody zlepšují prokrvení a pomáhají vytvořit dostatečný prostor pro růst takzvaných folikulů neboli vaječníkových váčků. Právě to by mělo přispět k optimálním podmínkám pro úspěšné uchycení transplantované tkáně.

Gynekologická fyzioterapie je jednou ze specializací rehabilitačního centra Revitea. V současné době se touto cílenou péčí snažíme pomoci jedné pacientce, která se na nás po transplantaci vaječníkové tkáně obrátila.

Konkrétním cílem gynekologické fyzioterapie, se kterou máme v Revitee zkušenosti, je odstranit nerovnováhu v oblasti pánve a snížit napětí ve svalech, které může narušit funkci orgánů malé pánve. Svaly pánevního dna jsou totiž v úzkém kontaktu s gynekologickými orgány. Fyzioterapií cílenou na oblast pánevního dna přitom dosahujeme nejen zlepšení prokrvení, ale také řádného nervového zásobení a tím i celkové správné funkce zapojených orgánů.

Vaše Revitea

Poliklinika Budějovická
Antala Staška 1670/80
140 00 Praha 4
zelená budova, přízemí vpravo
608 882 172
recepce@revitea.cz